හච්, සේවා සැපයීම අඛණ්ඩව සිදුකිරීම සඳහා සිය බෙදාහැරීමේ නියෝජිතයන් වෙත නොමිලේ ඉලෙක්ටි්‍රක් බයිසිකල් ලබාදෙයි

0
15

ශ්‍රී ලංකාවේ සීඝ්‍රයෙන් වර්ධනය වන ජංගම බ්‍රෝඩ්බෑන්ඩ් සේවා සැපයුම්කරු වන හච්, වර්තමානයේ පවතින ප්‍රවාහන දුෂ්කරතා සාර්ථකව ජයගැනීමට සහයක් වෙමින් සිය බෙදාහැරීමේ නියෝජිතයන් වෙත ඉලෙක්ටි්‍රක් බයිසිකල් ලබාදීමේ වැඩසටහනක් පසුගියදා ආරම්භ කරන ලදී. කර්මාන්තය තුළ මෙවන් වැඩසටහනක් ක්‍රියාත්මක කරන ලද ප්‍රථම අවස්ථාව මෙය වේ.

බොහෝ දියුණු වෙමින් පවතින රටවල මෙන් ශ්‍රී ලංකාවේද ජංගම දුරකථන පාරිභෝගිකයන්ගෙන් 90%ක් පෙරගෙවුම් සේවාවන් සඳහා යොමුව සිටින බැවින් රීචාර්ජ් වවුචර් සහ ඉලෙක්ට්‍රොනික රීලෝඩ් ලබාගැනීමට ඇති පහසුකම අතිශය වැදගත් වේ.

මෙම වැඩසටහන මඟින් හච් බෙදාහැරීමේ ජාලය වෙත ඉලෙක්ටි්‍රක් බයිසිකල්  200කට අධික ප්‍රමාණයක් ලබාදෙන අතර එමඟින් දීපව්‍යාප්ත වෙළෙඳ මධ්‍යස්ථාන 75,000කට අධික ප්‍රමාණයක් වෙත සිය ජංගම නිෂ්පාදන අඛණ්ඩව ලබාදීම සහතික කෙරෙනු ඇත.

සිය නවතම මුලපිරීම පිළිබඳව අදහස් දක්වමින් හච් හි ප්‍රධාන විධායක නිලධාරි තිරුකුමාර් නඩරාසා මෙලෙස සඳහන් කළේය. “රටේ පවතින ඉන්ධන හිඟය නිසා යතුරුපැදි භාවිතයෙන් අපගේ ජංගම නිෂ්පාදන බෙදා හැරීම ඉතා දුෂ්කර කටයුත්තක් වී ඇති අතර එය පාපැදි සහ පොදු ප්‍රවාහන සේවාවලට සීමා කර ඇත. අත්‍යවශ්‍ය සන්නිවේදන සේවා සපයන්නකු ලෙස, පාරිභෝගිකයන්ට බාධාවකින් තොරව අපගේ සේවාවන් වෙත ප්‍රවේශ වීමට අවශ්‍ය පහසුකම් අඛණ්ඩව සැපයීමට නව සහ කාලෝචිත විස¾දුම් අවශ්‍ය බව අපි අවබෝධ කරගත්තෙමු. එයට විස¾දුමක් ලෙස හ¾දුන්වාදුන් මෙම ඉලෙක්ටි්‍රක් බයිසිකල් ලබාදීමේ වැඩසටහන අපගේ නිෂ්පාදන වටිනා පාරිභෝගිකයන් වෙත අඛණ්ඩව ළඟාවීම සහතික කරනු ඇත.”

Hutch හි Global Fortune 500 සහ CK Hutchison Holdings Limited යන සමාගම්වල සහාය ඇතිව දියත් කරන ලද වැඩසටහන්වලින් එකක් ලෙස මෙය හැඳින්විය හැකිය. පවතින දුෂ්කර වාතාවරණය හමුවේ ව්‍යාපාරික සහකරුවන්ට සහය වෙමින් ශ්‍රී ලංකාව තුළ සිය ව්‍යාපාරයේ අඛණ්ඩ තිරසරභාවය සහතික කිරීමට මව් සමාගමෙහි ඇති කැපවීම මෙමඟින් පෙන්නුම් කරයි.

කොළඹ හච් ප්‍රධාන කාර්යාලයේ පැවති උත්සවයකදී හච් හි ප්‍රධාන විධායක නිලධාරි තිරුකුමාර් නඩරාසා සහ හච් හි අලෙවිකරණ සාමාන්‍යාධිකාරී තරි¾දු විජේරත්න විසින් බෙදාහැරීමේ නියෝජිතයන් වෙත ඉලෙක්ටි්‍රක් බයිසිකල් පිරිනැමීම සිදුකරන ලදී.